Strona startowa
 
Działalność klubu Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Oceny: / 17
KiepskiŚwietny 

 

Miejsko Gminny Ludowy Klub Sportowy „Błękitni” w Koziegłowach zajmuje się szkoleniem dzieci i młodzieży, organizacją imprez sportowych o zasięgu lokalnym, makroregionalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym. W kolarstwie szosowym, przełajowym i górskim. Szkolenie i zawody sportowe odbywają się na przestrzeni całego roku. Zawody odbywają się na trasach wyznaczonych przez organizatorów, kryteria uliczne w granicach administracyjnych miast, wyścigi szosowe – etapowe na drogach między miejscowościami etapowymi, wyścigu górskie i przełajowe na widowiskowych trasach o różnej konfiguracji terenu.

Celem szkolenia młodzieży i dzieci jest popularyzacja sortu kolarskiego, promowanie zdrowego stylu życia. Klub prowadzi szkolenie dzieci i młodzieży we wszystkich kategoriach wiekowych. Szkolenie podstawowe prowadzą uczniowskie kluby sportowe działające pod egidą naszego klubu.

Klub organizuje corocznie cykliczne zawody sportowe. Przez ponad 100 dni w roku zawodnicy startują w zawodach na terenie całej Polski oraz za granicą. Z tego wynika, że co trzeci dzień odbywają się zawody. W imprezach bierze udział średnio około 250 zawodników. Trudno jest określić liczbę publiczności, ze względu na to, że imprezy nie odbywają się na obiektach zamkniętych, jednakże publiczność gromadzi się na najbardziej widowiskowych fragmentach tras.

Z każdym rokiem obserwuje się wzrost zainteresowania sportem kolarskim.

Relacje z zawodów są publikowane w prasie lokalnej i ogólnopolskiej ze szczególnym uwzględnieniem dzienników i czasopism sportowych. Bezpośrednio relacjonują zawody sportowe stacje radiowe i regionalne. Ponadto w telewizjach regionalnych oraz telewizji ogólnopolskiej w programach sportowych są pokazywane migawki z imprez kolarskich.

 

 

 

 
 

Sponsorzy