Strona startowa
 
XIII Międzynarodowy Etapowy Wyścig Kolarski "Szlakami Jury"
Oceny: / 4
 
XIII Międzynarodowy Etapowy Wyścig Kolarski "Szlakami Jury"
Oceny: / 4
Regulamin
 
Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Kozieg�owy
Oceny: / 0
plakat
 
XXI Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w kolarstwie szosowym
Oceny: / 3

Regulamin

Zgłoszenie 

 
XXXVII Ogólnopolski Wyścig Kolarski
Oceny: / 4
Regulamin
 
Szlakami Jury 2015
Oceny: / 5
Szlakami Jury
 
Mistrzostwa Świata TABOR 2015
Oceny: / 0

 

TABOR Czech Republik  to gospodarz Mistrzostw Świata w kolarstwie przełajowym sezonu 2014/15.

Udział w Mistrzostwach potwierdziły 24 państwa. Ekipa Polski reprezentowana była przez 9 reprezentantów  w tym zawodniczka MG LKS „Błękitni” Paula Trans w Koziegłowach Olga Wasiuk i Paula Gorycka 4F Racing Team, Juniorzy  Bogusławski Marceli Integral Sławno, Jona Dawid GK Gliwice obaj medaliści M.P. trzeci  Junior to Kostrubski Paweł LKK Warmia Biskupiec. Kat. Elite reprezentował Konwa  Marek Eurobike Kaczmarex  i Gil Mariusz Project Cross  Kat. P-23  Mikler Bartosz MLUKS Victoria , Kostecki Patryk KK Domin Sport .

Mistrzostwa rozgrywane były w dniach 31.01-01.02.2015r. Sobota to dzień  Juniorów i Elity Pań, niedziela start Młodzieżowców do 23 lat i zawodowcy.

Trasa Mistrzostw była bardzo dobrze przygotowana zawierała wszystkie elementy  techniczne odcinki jazdy w terenie i nawierzchnie asfaltowe wszystko co powinno być w walce o światowy Chempionat. Aura  wczesnej wiosny a atmosfera zagrzewała do sportowej walki o  najwyższy prym na świecie przez zgromadzoną 40 tysięczną publiczności na całej trasie światowego Chempionatu.

Nastawienie Ekipy Polskiej to zaprezentować się  jak najlepiej w najważniejszej imprezie na świecie w tej dyscyplinie kolarskiej. W mojej ocenie zawodnicy  pojechali  dobrze zabrakło mocnych akcentów Olgi i Marka na których stawialiśmy jako mocne punkty w naszej ekipie. Olga zaliczyła na pierwszej rundzie nie przewidzianą wywrotkę i odrabiała straty ambitnie jadąc do końca wyścigu została  sklasyfikowana  na 35 m. Marek na samym początku tuż po starcie miał problem z rowerem wymienił w boksie technicznym i kontynuował wyścig  ale czołówka już pojechała. Mariusz Gil w rywalizacji z najlepszymi uplasował się na 22 m.

 Start zawodników reprezentujących Polskę w tych mistrzostwach uważam  za dobry pod względem sportowym  . Żaden zawodnik nie dostał dubla, nie mieliśmy wcześniej  startów z czołówką światową, co stawiało nas na pozycji  przegranej. Zdobyliśmy bardzo dobre doświadczenie sportowe i organizacyjne  , wyciągnięcie  odpowiednich wniosków  organizacyjnych systemu sportowego pozwoli nam na szybkie zniwelowanie odległości jaka nas dzieli od czołówki światowej  oczywiście w ślad za tym muszą iść finanse.

Andrzej Chmurzewski

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 9 - 16 z 29
 

Sponsorzy