Strona startowa
 
XXXVII Ogólnopolski Wyścig Kolarski
Oceny: / 4
Regulamin
 
Szlakami Jury 2015
Oceny: / 5
Szlakami Jury
 
XII Międzynarodowy Etapowy Wyścig SZLAKAMI JURY 2015
Oceny: / 5

Regulamin

Program minutowy

Zgłoszenie do wyścigu

 
Mistrzostwa Świata TABOR 2015
Oceny: / 0

 

TABOR Czech Republik  to gospodarz Mistrzostw Świata w kolarstwie przełajowym sezonu 2014/15.

Udział w Mistrzostwach potwierdziły 24 państwa. Ekipa Polski reprezentowana była przez 9 reprezentantów  w tym zawodniczka MG LKS „Błękitni” Paula Trans w Koziegłowach Olga Wasiuk i Paula Gorycka 4F Racing Team, Juniorzy  Bogusławski Marceli Integral Sławno, Jona Dawid GK Gliwice obaj medaliści M.P. trzeci  Junior to Kostrubski Paweł LKK Warmia Biskupiec. Kat. Elite reprezentował Konwa  Marek Eurobike Kaczmarex  i Gil Mariusz Project Cross  Kat. P-23  Mikler Bartosz MLUKS Victoria , Kostecki Patryk KK Domin Sport .

Mistrzostwa rozgrywane były w dniach 31.01-01.02.2015r. Sobota to dzień  Juniorów i Elity Pań, niedziela start Młodzieżowców do 23 lat i zawodowcy.

Trasa Mistrzostw była bardzo dobrze przygotowana zawierała wszystkie elementy  techniczne odcinki jazdy w terenie i nawierzchnie asfaltowe wszystko co powinno być w walce o światowy Chempionat. Aura  wczesnej wiosny a atmosfera zagrzewała do sportowej walki o  najwyższy prym na świecie przez zgromadzoną 40 tysięczną publiczności na całej trasie światowego Chempionatu.

Nastawienie Ekipy Polskiej to zaprezentować się  jak najlepiej w najważniejszej imprezie na świecie w tej dyscyplinie kolarskiej. W mojej ocenie zawodnicy  pojechali  dobrze zabrakło mocnych akcentów Olgi i Marka na których stawialiśmy jako mocne punkty w naszej ekipie. Olga zaliczyła na pierwszej rundzie nie przewidzianą wywrotkę i odrabiała straty ambitnie jadąc do końca wyścigu została  sklasyfikowana  na 35 m. Marek na samym początku tuż po starcie miał problem z rowerem wymienił w boksie technicznym i kontynuował wyścig  ale czołówka już pojechała. Mariusz Gil w rywalizacji z najlepszymi uplasował się na 22 m.

 Start zawodników reprezentujących Polskę w tych mistrzostwach uważam  za dobry pod względem sportowym  . Żaden zawodnik nie dostał dubla, nie mieliśmy wcześniej  startów z czołówką światową, co stawiało nas na pozycji  przegranej. Zdobyliśmy bardzo dobre doświadczenie sportowe i organizacyjne  , wyciągnięcie  odpowiednich wniosków  organizacyjnych systemu sportowego pozwoli nam na szybkie zniwelowanie odległości jaka nas dzieli od czołówki światowej  oczywiście w ślad za tym muszą iść finanse.

Andrzej Chmurzewski

 
II Memoriał Zygmunta Chmurzewskiego i Daniela Jurczyka
Oceny: / 0

Regulamin pobierz

Regulamin Zabawy Rowerowej

 
 
Plakat
 
 
 
Puchar Orle Gniazdo i Viking Sport 25.10.2014
Oceny: / 0

Mistrzostwa pod dyktando  MG LKS „BŁĘKITNI” PAULA – TRANS w Koziegłowach 25  października na błoniach  Hotelu „ORLE GNIAZDO” w Hucisku rozegrano Ogólnopolski Wyścig w kolarstwie przełajowym , sponsorowany przez Hotel Orle Gniazdo, VIKING SPORT i WZ LZS w Katowicach. W ramach wyścigu rozgrywane były Mistrzostwa LZS województwa Śląskiego. Na starcie stanęło 154 zawodników i zawodniczek z całej niemalże Polski. Ton wyścigu w poszczególnych kategoriach nadawali  jednak specjaliści tej dyscypliny kolarskiej. Oto wyniki: Elita 1m.  Halejak Wojciech Grupa MEXLLER, 8m. Dziuk Adam ten zawodnik na co dzień startuje w kat. Masters postanowił jednak włączyć się do walki o tytuł Mistrza województwa i udało się został Mistrzem LZS  klub MG LKS „Błękitni” PAULA – TRANS w Koziegłowach. Kat. Elita Kobiet 1 m. Olga Wasiuk i tytuł Mistrzowski (MG LKS „Błekitni”), Kat. Juniorki 1m. Tomczyńska Anna UKS Koźminianka Koźminek, Anita Jęderko II V- Ce Mistrzyni LZS  (Błękitni) , Junior mł. 1m. Nowak Stanisław LKS Iskra Głogoczów tytuł mistrzowski dla Borkowski Maciej MG LKS Olimpijczyk w Szczekocinach, II V- ce Mistrz Daniel Sikora (Błękitni), Kat. Junior  1M. Sajnok Szymon GKS CARTUSIA KARTUZY, tytuł Mistrzowski dla Jakub Chłądzyński , II V- ce Mistrz Grzegorz Sikora obaj (Błękitni ), Kat. Młodziczki 1m. Trzebińska Aleksandra UKS Koźminianka Koźminek tytuł Mistrzowski dla Katarzyny Dawczyńskiej (Błękitni), Kat. Młodzik 1m. Siński Kacper Huragan Żagań ,4m. Musialik Jakub i tytuł Mistrza LZS, I V – ce Mistrz Robert Rzepka obaj (Błękitni), Kat. Masters Tytuł Mistrzowski Józkowicz Michał, I V – ce Mistrz Łatanik Robert obaj (Błękitni), zabawa rowerowa dla dzieci 1m. Łuków Jan UKS GK Toszek, 2m. Tokarska Milena, 3m. Łatanik Maciej, 4m. Dziuk Jakub  wszyscy Błękitni. Klasyfikacja Zespołowa 1m. MG LKS BŁĘKITNI PAULA – TRANS w Koziegłowach, 2 m. UKS Gimnazjum Twoja Merida Imielin, 3m. MGLKS Olimpijczyk Szczekociny, 4m. GK Zagłębie Sosnowiec. Najbliższe plany trenera Błękitnych? Od czasu, kiedy w klubie jeździ Ola Wasiuk, rodzinnie związana z mazurami, Chmurzewski zamierza stworzyć jej odpowiednie warunki bliżej domu. Już nawiązał współpracę z Panem Edmundem Puzio, Prezesem Społecznego Stowarzyszenia Oświatowego w Mikołajkach. Jeszcze w tym roku ,dzięki przychylności i zaangażowaniu Prezesa Puzio, Błękitni otworzą sekcje kolarstwa przełajowego w Mikołajkach. Z pewnością Mikołajki będą gospodarzami wyścigu Puchar Polski w przyszłym sezonie przełajowym. Już dziś wiemy ,że Koziegłowy ubiegają się o organizację Mistrzostw Europy, drugi wyścig rangi europejskiej być może odbędzie się w Mikołajkach. Rozmowy w tej sprawie Chmurzewski  zamierza rozpocząć z Burmistrzem Mikołajek bezpośrednio po tegorocznych wyborach samorządowych.

 
Puchar Wójta Gminy Poraj
Oceny: / 1
Regulamin Puchar Wójta Gminy Poraj
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 9 - 16 z 26
 

Sponsorzy